EN
T.C. KUŞADASI
BELEDİYESİ
GİT
TR EN
Başkan Yardımcıları

YUSUF ATAK

Başkan Yardımcısı

YUSUF ATAK

Başkan Yardımcısı
Mail Adresi : atak.yusuf63@gmail.com
Tel :
Öz Geçmiş

YUSUF ATAK

Başkan Yardımcısı

1963 Ortaköy doğumlu. İşletme Bölümü mezunu. 1986 yılında Turban Marina'da Muhasebe memuru olarak görev yaptı. 1998 yılına kadar Muhasebe şefi olarak görev yaptı. Turban Marina'nın özelleştirilmesi neticesinde 1998 yılı şubat ayında Milliği Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı Kuşadası Öğretmenevi'nde göreve başladı. Öğretmenevi'nin Muhasebe işlerini yürüttü. 2002 yılında Kuşadası Belediyesi'ne yatay geçiş yaparak 2005 yılından 2014 yılı şubat ayına kadar Mali Hizmetler Müdürü olarak görev yaptı. Şubat 2014 tarihinde Kuşadası Belediye Başkan Yardımcılığına terfi etti. Evli iki çocuk babasıdır.

AYŞE ŞERİFOĞLU

Başkan Yardımcısı

AYŞE ŞERİFOĞLU

Başkan Yardımcısı
Mail Adresi : ayse.serifoglu@kusadasi.bel.tr
Tel : 02564604000 - 1802
Öz Geçmiş

Dr. AYŞE GÜNBEY ŞERİFOĞLU

Başkan Yardımcısı

Isparta Çiçekpınar doğumludur. İlk Öğretimini Yenişar Bademli’de, Orta Öğretimini Şarkikaraağaç Isparta Kız Öğretmen Okulu ve Ankara Yüksek Öğretmen Okulunda tamamladıktan sonra, 1979 yılında Ege Üniversitesi Kimya Fakültesinden Kimyager olarak mezun olmuştur. Doktora ve Yüksek Lisansını Ege Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü, Anorganik Kimya Ana Bilim Dalında tamamlamış olup. Orta düzeyde İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Ege Üniversitesi Fen ve Mühendislik Fakültelerinde 7 yıllık akademik çalışma hayatından sonra, 1992 yılında Balıkçı Laborantı olarak başladığı görevini, Temizlik İşleri ve KUŞ-Atak Belediyeler Birliği Müdürü olarak sürdürmüştür. Kuşadası Belediyesi’ndeki görevi süresince turizmin sürdürülebilirliği açısından belediyecilik hizmetlerini vazife bilerek çok önemli olduğuna inandığı, özellikle Doğa-Çevre-Kültür öncelikli Projeleri, Avrupa Birliği ve Kalkınma Ajansı Projeleri ve Sivil Toplum Kuruluşlarına yönelik sosyal içerikli konularda çok çeşitli projeler yürütmüştür. 2014 yılından beri Kuşadası Belediye Başkan Yardımcılığı görevine devam etmektedir.

Çekül Vakfı Kuşadası Temsilciliğinin yanı sıra üyesi olduğu Meslek Kuruluşları, Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV), Kuşadası Eğitim Geliştirme Vakfı (KEGEV), Kimyagerler Derneği, Avrupa Ekoloji Federasyonu, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu, Habitat Derneği, Türk Kadınlar Birliği, Kuşadası Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi (KUŞAKK), Kuşadası Soroptimist Kulübü (İş ve Meslek Kadınları) ‘dür.

Fransızca-İngilizce Rehberi Mehmet Vecdi Şerifoğlu ile evli olup Naime İdil Şerifoğlu ve Ömer Faruk Şerifoğlu adında iki çocuk annesidir.

REMZİ ÇENGEL

Başkan Yardımcısı

REMZİ ÇENGEL

Başkan Yardımcısı
Mail Adresi : remzi.cengel@kusadasi.bel.tr
Tel :
Öz Geçmiş

REMZİ ÇENGEL

Başkan Yardımcısı

1970  yılında Kuşadası’nda doğdu. İlk ve Ortaokulu Davutlar’da okudu. 1987 yılında  Selçuk Lisesi Tabii Bilimler Bölümünü bitirdi. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. İkinci üniversite olarak Anadolu Üniversitesi Hukuk Bölümü Adalet programı bitirdi. Adnan Menderes Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Anabilim Dalında Yüksek Lisans yapmaktadır.

1996 yılında Davutlar Belediyesinde memuriyet hayatına başladı. Belediye'nin Bilgisayar İşletmeni ve Sistem Yöneticiliği görevi nedeni ile Sicil, Çevre ve Emlak Servisleri, Tahakkuk ve Tahsilat Servisi ,  İlan ve Reklam Servisi, İcra İşleri Servisi, Su İşleri Servisi, Evlendirme Birimi, Bilgi Edinme Birimi, Özlük ve Personel İşleri, Zabıta Amirliği, Yazı İşleri Servisi, Muhasebe İşleri Servisi, İhale Komisyonu ve Başkanlık işlerinde görev aldı ve  çalıştı.

Bu görevleri yürütürken kısa süreli olarak; Muhasiplik ve   Yazı İşleri Müdürlüğüne  vekaleten baktı. Uzun sürelerde Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve Mali Hizmetler Müdürlüğünü yürüttü.

2009 tarihinde  Belediye Başkan Yardımcılığı görevlerine asaleten atandı.  2014 yılında  6360 sayılı Kanunla Davutlar Belediyesi'nin kapanmasının ardından Kuşadası Belediyesi'ne devir ile geçti. Kuşadası Belediyesi'nde Belediye Başkan Yardımcısı görevini yürütmektedir.

Çalışmalarında ekip çalışması, yerel ve yerinde yönetim ile vatandaş odaklı kamu hizmeti öncelikleri olmuştur. Evli ve bir kız çocuk babasıdır.

SEYFİ SEYHAN SÜVARİ

Başkan Yardımcısı

SEYFİ SEYHAN SÜVARİ

Başkan Yardımcısı
Mail Adresi : seyfiseyhan.suvari@kusadasi.bel.tr
Tel :
Öz Geçmiş

SEYFİ SEYHAN SÜVARİ

Başkan Yardımcısı

1970 yılında Ardahan’da doğmuştur. Lisans eğitimini Turizm üzerine alan Süvari, 32 yıldır aktif olarak siyasi hayatına devam etmektedir. Sosyal demokrat Halkçı Parti Gençlik Kolları Başkanlığı, Cumhuriyet Halk Partisi Kuşadası Gençlik Kolları Başkanlığı ve Kuşadası İlçe Başkan yardımcılığı yapmıştır. Uzun yıllardır kale içinde esnaflık yapan Süvari İngilizce biliyor.

ÖMER GÜNEL
KUŞADASI BELEDİYE BAŞKANI
BAŞKANA MESAJ
0552 460 40 40
Whatsapp Destek