EN
KUŞADASI
BELEDİYESİ
GİT
TR EN
BAŞKAN KAYALI’YA GJORCE PETROV ŞEHRİNİN ANAHTARI VERİLDİ

Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı’ya, ilçenin Makedonya Cumhuriyeti’ndeki kardeş şehri Gjorce Petrov’un anahtarı verildi. Gjorce Petrov’un Belediye Başkanı Sokol Mitrovski, sonsuz dostluk, güven ve sadakat anlamına gelen bir sembol niteliğinde olan şehrin anahtarını Başkan Kayalı’ya iletilmek üzere Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Ayşe Şerifoğlu’na verdi. Şerifoğlu ise Kuşadası’na dönüşte anahtarı Başkan Kayalı’ya teslim etti.

Kuşadası Belediyesi, kardeş şehirleri ile sosyal, kültürel ve ekonomik ilişkilerini geliştirmek için sürdürdüğü temaslar kapsamında son olarak ilçenin 1999 yılından bu yana kardeş şehri olan Makedonya Cumhuriyeti’nin Gjorce Petrov şehrini ziyaret etti. Gjorce Petrov Belediye Başkanı Sokol Mitrovski’nin daveti üzerine gerçekleşen ziyarete Kuşadası Belediyesi’ni temsilen Başkan Yardımcısı Ayşe Şerifoğlu katıldı. Ziyarette Şerifoğlu’na, Mitrovski tarafından Başkan Kayalı’ya verilmek üzere şehrin anahtarı teslim edildi. Başkan Kayalı’ya ve tüm Kuşadası halkına saygı ve selamlarını ileten Mitrovski, dostluk ve kardeşlik vurgusu yaparak Kuşadası ile olan ilişkilerin önümüzdeki süreçte artarak devam etmesini istediklerini ifade etti.

Ziyaret sonrası Şerifoğlu aracılığıyla Gjorce Petrov şehrinin anahtarını teslim alan Başkan Kayalı, nihai dostluk ve hemşehrilik anlamına gelen anahtarın kendilerine verilmiş olmasından dolayı büyük bir mutluluk duyduklarını belirtti. 

kardeş kent Makedonya ziyaret
ÖZER KAYALI
KUŞADASI BELEDİYE BAŞKANI
BAŞKANA MESAJ
0552 460 40 40
Whatsapp Destek