EN
T.C. KUŞADASI
BELEDİYESİ
GİT
TR EN
19 MAYIS 100. YILINDA KUŞADASI’NDA COŞKUYLA KUTLANDI

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları Kuşadası'nda coşkuyla başladı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları, Kuşadası’nda sabah saat 09.30'da Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasının ardından düzenlenen resmi tören ile devam etti.

Törene Kuşadası Kaymakamı Sadettin Yücel, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Kuşadası Radar Komutanı Kerim Cin, Kuşadası İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Ali Berksoy, Kuşadası İlçe Spor Müdürü Canan Gürer Temiztürk, Kuşadası Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri ile siyasi partilerin temsilcileri ve çok sayıda Kuşadalı katıldı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Kuşadası İlçe Spor Müdürü Canan Gürer Temiztürk yaptı. Temiztürk, “100 yıl önce bugün Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, milli mücadelenin ateşini yakmıştır. O gün Ulu Önderimizin Ulusumuza verdiği mesaj sayesinde bugün hala bayrağımız dalgalanıyor. Bu ülke siz gençlerin sayesinde yaşayacaktır. Sıkıntı ve yokluklar içinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti siz gençlere emanettir. Hepinizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlarım” dedi.

Törende Kuşadalı lise öğrencileri tarafından okunan "Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi ve Gençliğin Ataya Cevabı" büyük bir beğeni ile karşılandı. Tören, Kuşadası Folklor Araştırma Derneği (KUFAD) ile Elifname Gençlik Spor Kulübü tarafından sergilenen halk oyunları gösterileri ve Mehmet Nuri Göçen Eğitim ve Sanat Vakfı tarafından düzenlenen koşuda dereceye giren öğrencilere madalyalarının verilmesinin ardından son buldu.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları KUFAD spor Tören
ÖMER GÜNEL
KUŞADASI BELEDİYE BAŞKANI
BAŞKANA MESAJ
0552 460 40 40
Whatsapp Destek