EN
KUŞADASI
BELEDİYESİ
GİT
TR EN
ADÜ KONSERVATUVAR'DAN KLASİK MÜZİK KONSERİ

Adnan Menderes Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Öğretim Elemanları, Kuşadası Belediyesi Erkan Yücel Sahnesi'nde muhteşem bir klasik müzik konseri verdi. İzleyiciler konseri ayakta alkışladı.

Kuşadası Belediyesi'nin katkılarıyla ADÜ Devlet Konservatuvarı Öğretim Elemanları tarafından her ay verilen ücretsiz klasik müzik konserleri kapsamında sanatçılar sezonun ilk konseri ile sanatseverlerle buluştu. Büyük bir beğeni ile karşılanan konserde, Pyotr İlyiç Çaykovski'nin Vals Sentimental, Johannes Brahms'ın Macar Dansları No 1, 2 ve 5, Sergei Rachmanioff'in Vocalise, Fritz Kreisler'in Aşk Hüznü, Franz Lizst'in Rokoczy Marşı ile düzenlemesi Alexander Mekaev'e ait olan Uyan Ey Gözlerim ve Sen Bu Yaylayı Yaylayamazsın adlı eserler seslendirildi.

Çelloda Özgür Elgün'ün, piyanoda Alexander Mekaev, Elena Yusupova ve Elif Yazgan'ın, viyolada Deniz Çağlar'ın, kemanda ise Lora Lipova'nın yer aldığı konserin solistliğini ise tenor Umut Güngör yaptı.

Konser öncesi  konuşan Yrd. Doç. Dr. Özgür Elgün "Geçen yıldan bu yana  her ay düzenlediğimiz  klasik müzik konserlerine bu yıl da devam edeceğiz. Kuşadası'nın tüm sanatsal  faaliyetlerinden desteklerini esirgemeyen ve geçen yıldan bu yana Konservatuvara sunmuş olduğu katkılardan dolayı Kuşadası Belediyesi'ne teşekkür ederim. Ayrıca bu akşam bizi yalnız bırakmayan Kuşadalı sanatseverlere gösterdikleri yoğun ilgiden dolayı ADÜ Devlet Konservatuvarı adına çok teşekkür ediyor, her ay düzenleyeceğimiz klasik müzik konserlerinde aynı ilgiyi görmeyi diliyorum" dedi.

ÖZER KAYALI
KUŞADASI BELEDİYE BAŞKANI
BAŞKANA MESAJ
0552 460 40 40
Whatsapp Destek