EN
KUŞADASI
BELEDİYESİ
GİT
TR EN
İZMİR DEVLET OPERA VE BALESİ İLE NAZ MAKAMI MÜZİK TOPLULUĞU'NDAN KUŞADASI'NDA KONSER

7. Uluslararası Ege Art Sanat Günleri Kuşadası kapsamında İzmir Devlet Opera ve Balesi sanatçıları ile Naz Makamı Müzik Topluluğu üyelerinden oluşan orkestra, Ada Kültür Merkezi'nde muhteşem bir konser verdi.

Kuşadası Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen konsere Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı ile eşi Nil Kayalı, Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Ayşe Şerifoğlu, Kuşadası Belediye Meclis Üyesi Fevziye Tekeroğlu, Ege Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilgehan Gültekin ve sanatseverler katıldı. Orkestra şefliğini Yaşar Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Özge Gülbey Usta'nın, baş solistliğini ise İzmir Devlet Opera ve Balesi fagot sanatçısı Aşkın Usta'nın yaptığı konserde sanatseverler sanatçıları ayakta alkışladı.

Senfonik enstrümanlarla birlikte Türk müziğine ait telli ve vurmalı çalgıların kullanıldığı konserde Türk Halk ve Türk Sanat Müziğine ait seçme eserler ile orkestra şefi Doç. Dr. Özge Gülbey Usta tarafından bestelenmiş eserler seslendirildi. Konser sonunda, Ege Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilgehan Gültekin tarafından Başkan Kayalı'ya bir tablo hediye edildi.

Etkinlikte konuşan Başkan Kayalı "7. Uluslararası Ege Art Sanat Günleri kapsamında İzmir Devlet Opera ve Balesi sanatçıları ile Naz Makamı Müzik Topluluğu bu yıl ilk defa Kuşadalılarla buluştu. Bu organizasyon bugün ile sınırlı değil. 29 Ekim’de de bir konserimiz olacak. Ege Art Sanat Günleri kapsamında daha önce düzenlenen resim çalıştayı neticesinde üretilen çalışmalar da Kuşadası’nda sergilendi. Ben başta Sayın Dekanımız olmak üzere emeği geçen tüm kişi ve kurumlara, mesai arkadaşlarımıza ve burada bu konseri düzenleyen tüm sanatçılarımıza Kuşadası adına çok teşekkür ediyorum" dedi.      

AdaKültür EGEART konser opera
ÖZER KAYALI
KUŞADASI BELEDİYE BAŞKANI
BAŞKANA MESAJ
0552 460 40 40
Whatsapp Destek