EN
KUŞADASI
BELEDİYESİ
GİT
TR EN
KUŞADASI BELEDİYE MECLİSİ HAZİRAN AYI TOPLANTISI YAPILDI

Kuşadası Belediyesi Haziran Ayı Olağan Toplantısı Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı başkanlığında Erkan Yücel Sahnesi’nde yapıldı.

Meclis toplantısında, Kuşadası Belediyesi tarafından spor alanında yapılacak yatırımlarda kullanılmak üzere Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne ek bütçe aktarılmasına karar verildi. Başkan Kayalı, geçtiğimiz ay Kuşadası Belediyesi tarafından yenilenerek hizmete açılan Yüksel Alkışlı Spor Tesisleri’nin ardından Davutlar ve Güzelçamlı mahallelerinde bulunan spor sahalarının da yenileneceğini ve söz konusu ek bütçenin bu amaçla kullanılacağını belirtti. Toplantıda ayrıca Davutlar, Güzelçamlı ve Kuşadası Merkez Plan Notları ayrı ayrı oylanarak kabul edildi.

Toplantıda Başkan Kayalı, Belediye Meclis Üyesi Hayati Atlı’nın Kuşadası Belediyesi tarafından işletmesi alınan Tarihi Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı ile ilgili olarak ne gibi çalışmalar yapıldığına yönelik sorusu üzerine Kervansaray’ın kent müzesi olarak düzenlenmesi amacıyla başlatılan çalışmaların sürdüğünü söyledi. Müze projesinin ve senaryosunun hazırlandığını ve Danışma Kurulu’nun oluşturulduğunu ifade eden Başkan Kayalı “Kent Müzesi projemizin yaşama geçirilmesi için ihtiyaç duyduğumuz 5 milyon TL’lik bütçenin teminine yönelik kaynak arayışı içerisindeyiz. Önümüzdeki günlerde müze projesi ile ilgili olarak geniş katılımlı bir sunum gerçekleştireceğiz” dedi.

haziran ayı meclis toplantı
ÖZER KAYALI
KUŞADASI BELEDİYE BAŞKANI
BAŞKANA MESAJ
0552 460 40 40
Whatsapp Destek