EN
KUŞADASI
BELEDİYESİ
GİT
TR EN
KUŞADASI BELEDİYESİ PERSONELİNE “KADINA YÖNELİK ŞİDDET EĞİTİMİ”

Kuşadası Belediyesi, kadın personellerine yönelik “Kadına Yönelik Şiddet” başlıklı bir eğitim semineri düzenledi. Kuşadası Belediyesi’nde görevli Uzman Psikolog Ece Yağınlı ve Sosyal Hizmet Uzmanı Ayşe Gülgün tarafından verilen eğitimde katılımcı personele kadına yönelik şiddetle mücadele yolları hakkında bilgi verildi.

Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Ayşe Şerifoğlu’nun da katıldığı eğitim seminerinde konuşan Uzman Psikolog Yağınlı, şiddetin toplumsal bir ruh sağlığı problemi ve büyük bir insan hakkı ihlali olduğunu belirterek çevresinden şiddet gören kadınların resmi makamlara başvurması gerektiğinin altını çizdi. Kadına yönelik şiddetin fiziksel, duygusal, ekonomik ve cinsel olmak üzere dörde ayrıldığını belirten Yağınlı, Türkiye’de her üç kadından birinin fiziksel şiddete maruz kaldığını ifade etti.

Sosyal Hizmet Uzmanı Gülgün ise her bireyin şiddete karşı yasal hakları olduğunu ifade ederek 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Yönelik Şiddet yasası sayesinde şiddette karşı çıkılabileceğini belirtti

eğitim Kadına Şiddet seminer
ÖZER KAYALI
KUŞADASI BELEDİYE BAŞKANI
BAŞKANA MESAJ
0552 460 40 40
Whatsapp Destek