EN
KUŞADASI
BELEDİYESİ
GİT
TR EN
KUŞADASI'NDA 15 EKİM'E KADAR İNŞAAT KISITLAMASI

Kuşadası'nda turizm sezonu nedeniyle inşaat faaliyetlerine kısıtlama getirildi. İnşaat kısıtlaması, Aydın Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Kültür Turizm Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğü’nün ortak kararıyla 15 Ekim 2017 tarihine kadar devam edecek.  

Kuşadası Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü, her yıl yaz turizm sezonunda uygulamaya sokulan inşaat kısıtlamasını 7 maddelik bir tebligatla duyurdu. 15 Ekim tarihine kadar uygulanacak inşaat yasağına ilişkin tebligat şöyle:

1. İlçemiz sınırları dahilinde hafriyat yapılması ve taşınması yasaktır. Her türlü pompalı, pompasız beton dökümü, kırıcı, delici, sıva makinesi, şap makinesi ve bunun gibi gürültülü inşaat faaliyetleri yapılmayacaktır.

2.  Tüm inşaatların görünen bütün cephesi, komple uygun bir malzeme ile giydirilecektir.

3. İnşaatın etrafı temizlenecek, her türlü inşaat malzemeleri parsel içine alınacaktır.

4. İnşaatta tüm güvenlik tedbirleri alınacak ve çalışanların kullanacağı gerekli tüm ekipmanlar şantiyede bulundurulacaktır.

5. İnşaat mahalli etrafı (parsel sınırlarınca) 2 metre yüksekliğinde tahta perde veya uygun malzeme ile çevrilecektir.

6. Tüm inşaatlarda tanıtım tabelası konulacak ve gerekli tüm bilgiler yazılacaktır.(Müteahhit ismi, Ruhsat No ve Tarihi, Mal sahibi,Mimar,Statik ve Tesisat Projesi Müellifleri,Fenni Mesul Ada ve Parsel no bilgilerinin tamamını ihtiva eden en az ''0,50m x 0,70m'' ebatlarında bir levha)

7. Her yapı yerinde tasdikli proje ruhsat ve eklerinin bulunması mecburidir.

inşaat yasağı tebligat Yapı Kontrol Müdürlüğü
ÖZER KAYALI
KUŞADASI BELEDİYE BAŞKANI
BAŞKANA MESAJ
0552 460 40 40
Whatsapp Destek