EN
KUŞADASI
BELEDİYESİ
GİT
TR EN
KUŞADASI’NDA COŞKULU CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI

KUŞADASI’NDA COŞKULU CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI

Cumhuriyet’in kuruluşunun 94. yıldönümü Kuşadası’nda büyük bir coşkuyla kutlandı. Atatürk Meydanı’nda düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.


Kuşadası’nda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, Kuşadası Kaymakamlığı’nda düzenlenen bayramlaşma töreni ile başladı. Atatürk Meydanı’nda düzenlenen resmi törenle devam eden kutlamalara Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy, Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, Belediye Başkan Yardımcısı Remzi Çengel, Kuşadası Radar Komutanı Binbaşı Uğur Ünlü, Kuşadası Askerlik Şube Başkanı Yüzbaşı Murat Genç, Kuşadası Emniyet Müdürü Özgür Batçıoğlu, Kuşadası İlçe Jandarma Komutanı Murat Şahin, Kuşadası İlçe Jandarma Özel Koruma Komutanı İzzet Yüksel, Kuşadası İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Ataman, Belediye Meclis Üyeleri Filiz Üyücü, Cem Arslan, Fevziye Tekeroğlu ile diğer protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.


Cumhuriyet Bayramı töreninde konuşan Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy, Türkiye Cumhuriyeti’nin büyük fedakarlıklar sonucu kurulduğunu ifade ederek "94 yıl önce bugün, milletçe uluslararası toplumun bağımsız ve onurlu bir üyesi olarak yaşama irademizi tüm dünyaya duyurmak üzere kabul ve ilan ettiğimiz Cumhuriyet'imizin sonsuza dek yaşaması ve gelişmesi dileğiyle bu en büyük günümüz olan Cumhuriyet'i en içten dileklerimle kutluyorum. Binlerce yıllık tarihinde sayısız uygarlık, devlet ve imparatorluk oluşturmayı başaran Türk Ulusu, Cumhuriyeti de büyük bir kahramanlık destanı sonucu kurmuş ve bugünlere taşımıştır. Kurtuluş Savaşımızın zaferle sonuçlanmasının hemen ardından Büyük Atatürk 29 Ekim 1923 tarihinde, Türkiye büyük Millet Meclisi'nde Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulduğunu bütün dünyaya duyurmuştur. Bugün biz atalarımızın bizlere emanet ettiği o Cumhuriyeti koruyoruz” dedi.

Kaymakam Aksoy’un konuşmasının ardından kutlama töreni, çeşitli grupların halk oyunları gösterileri ve okunan şiirlerle devam etti. Törende Aydın ili genelinde düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Milli İradeye Sahip Çıkma temalı şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren Kuşadalı öğrenciler Nurhayat Bilgen, Buket Eren, Şahin Kestaneci, Mertcan Aksaray, Edanur Şişman, Pınar Ece Yünaçar, Aybüke Baysal, Ercin Burlan ve Ayşe Eylül Simav’a protokol üyeleri tarafından ödülleri verildi. Törenin ardından Kuşadası Belediye Bandosu eşliğinde bir tören geçişi düzenlendi.


 

 

ÖZER KAYALI
KUŞADASI BELEDİYE BAŞKANI
BAŞKANA MESAJ
0552 460 40 40
Whatsapp Destek