EN
KUŞADASI
BELEDİYESİ
GİT
TR EN
KUŞADASI’NDA TURİZM HAFTASI AÇILIŞI

Kuşadası’nda 42’nci Turizm Haftası düzenlenen bir açılış töreniyle başladı. Kuşadası Kaymakamlığı ve Kuşadası Belediyesi tarafından düzenlenen Turizm Haftası kutlamaları, 21 Nisan tarihine kadar çeşitli etkinliklerle sürecek.

Atatürk Meydanı’nda düzenlenen Turizm Haftası açılış törenine çok sayıda vatandaşla beraber Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy, Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Ayşe Şerifoğlu, Kuşadası İlçe Emniyet Müdürü Özgür Selçuk, Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Yılmaz, TÜRSAB Bölgesel Yürütme Başkanı Gökhan Aydın, ADÜ Turizm Fakültesi Dekanı Abdullah Tanrısevdi, Kuşadası Belediyesi Meclis Üyeleri Ferah Sürekçi, Filiz Üyücü, Fevziye Tekeroğlu, Zekeriya Tünk, Kuşadası Müftüsü Vehbi Akşit ve Kuşadası Liman Başkanı Yaşar Karabacak katıldı.

Törende konuşan, Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürü Yılmaz, 2018 rezervasyon rakamlarının umut verici olduğunu belirterek Kuşadası’nı yeniden turizmin amiral gemisi haline getirmek için hiç durmadan çalıştıklarını ifade etti.

Yılmaz’ın ardından konuşan TÜRSAB Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Aydın, 2018 turizm sezonunun iyi geçmesini temenni ettiklerini belirterek Kuşadası’na gelen turistlerin ülkelerine memnun dönebilmeleri için ellerinden gelen tüm çabayı gösterdiklerini ifade etti.

ADÜ Turizm Fakültesi Dekanı Tanrısevdi ise turizmin ülkemiz için çok önemli bir sektör olduğunu belirterek Kuşadası turizminin 2018 sezonunda son yıllara nazaran daha canlı geçeceğinin altını çizdi.

Tanrısevdi’nin ardından konuşan Belediye Başkanı Kayalı turizmin Kuşadası için önemine değinerek “Ülkemizde ve çevremizde yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen ilçe olarak 2018 sezonunda 2015 yılı rakamlarını yakalayacağımızı söyleyebilirim. Geçtiğimiz yıla nazaran özellikle konaklamalı turistte ciddi artış var. Bu Kuşadası için çok önemli bir gelişme. Önümüzdeki günlerde turizmde yaşanan tüm sorunların sona ermesi dileğiyle tüm sektör çalışanlarının Turizm Haftası’nı kutluyorum” dedi.

Kuşadası Kaymakamı Aksoy ise konuşmasında Türkiye’nin turizm sektöründe dünyada birinci sıraya yerleşmeyi hak ettiğini belirterek Kuşadası’nda turizmi daha hareketli hale getirmek için çalıştıklarını ifade etti.

Tören, konuşmaların ardından “Aydın’da Turizm” başlıklı resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ve çeşitli halk oyunu toplulukları tarafından sergilenen danslarla sona erdi.

Törenin ardından protokol üyeleri Kuşadası Halk Eğitim Merkezi önüne kurulan el işi hediyelik eşyalarla çeşitli sanat eserlerinin sergilendiği stantların açılışına katıldı.

tören turizm haftası
ÖZER KAYALI
KUŞADASI BELEDİYE BAŞKANI
BAŞKANA MESAJ
0552 460 40 40
Whatsapp Destek