EN
KUŞADASI
BELEDİYESİ
GİT
TR EN
MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ SINAVLARI YAPILDI

Kuşadası Belediyesi ile Kuşadası Ticaret Odası (KUTO) tarafından Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri (MEYBEM) aracılığıyla düzenlenen tehlikeli ve çok tehlikeli 48 ayrı iş kolunda çalışmak isteyenlere yönelik "Mesleki Yeterlilik Belgesi Sınavları" yapıldı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından 25.05.2015 tarihli ve 29366 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe giren Mesleki Yeterlilik Kurumu Kanunu’nda yapılan değişiklikle tehlikeli ve çok tehlikeli 48 ayrı iş kolunda çalışmak isteyenlere yönelik yapılan sınavlara 68 işçi katıldı. İnşaat, enerji, metal, elektronik, otomotiv gibi tehlikeli ve çok tehlikeli sektörlerde çalışacak kişiler için zorunlu hale getirilen Mesleki Yeterlilik Belgesi Sınavları Sözlü ve Uygulamalı olmak üzere iki ayrı aşamada gerçekleştirildi.

20 Kasım 2017 tarihine kadar devam eden sınav başvurularının tamamlanmasıyla birlikte 28-29-30 Aralık 2017 tarihleri arasında Kuşadası Ticaret Odası'nda düzenlenen Sözlü Sınavının ardından Kuşadası Belediyesi Boyalı Şantiyesi'nde Uygulama Sınavı yapıldı. Sınava katılan işçiler, önümüzdeki günlerde düzenlenecek bir programla belgelerini alacak.

 

ÖZER KAYALI
KUŞADASI BELEDİYE BAŞKANI
BAŞKANA MESAJ
0552 460 40 40
Whatsapp Destek