EN
KUŞADASI
BELEDİYESİ
GİT
TR EN
MUHTARLAR GÜNÜ KUŞADASI'NDA KUTLANDI

19 Ekim Muhtarlar Günü, Kuşadası'nda düzenlenen bir törenle kutlandı. Sabah saatlerinde ilçede görev yapan muhtarlar tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başlayan kutlama töreni, düzenlenen bir kahvaltı ile devam etti.

Kuşadası Belediye Bandosu’nun hazır bulunduğu çelenk törenine Kuşadası Garnizon Komutanı Bülent Şahin, Kuşadası Belediye Başkan Vekili Cem Arslan, Kuşadası İlçe Spor Müdürü Canan Gürer, Kuşadası Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürü Remziye Aheste, Kuşadası Belediye Meclis üyeleri Zekeriya Tünk ile Faik Alp ve muhtarlar katıldı.

Çelenk töreninin ardından ilçede görev yapan muhtarlar için bir kahvaltı düzenlendi. Kahvaltıya katılan Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy, muhtarların mülki idarenin halkla doğrudan temas içinde olan yetkili görevlileri olduğunu belirterek şöyle konuştu: "Muhtarlık müessesesi, özellikle bizim toplumumuz için tarihten beri çok önemli bir müessesedir. Hem Cumhurbaşkanlığımız hem de Başbakanlığımız bu değerli müessesenin önemini vurgulamak ihtiyaçlarına dikkat çekmek için böylesi önemli bir gün düzenledi. Bizlerin varlık esası bir taraftan devletin işini görmek bir taraftan da milletin ihtiyaçlarını karşılamaktır. Bu yüzden muhtarlarımızın bu zorlu görevde göstermiş oldukları iradeyi takdire şayan görüyor ve tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutluyorum” dedi.

Kahvaltıda konuşan Kuşadası Belediye Başkan Vekili Cem Arslan ise "Muhtarlar seçilerek göreve geldikleri andan itibaren mahallelerde halkla devlet kurumları ve belediyeler arasında köprü olurlar. Bu nedenle muhtarlarımız bizim için çok önemlidir. Göreve geldiğimiz günden itibaren muhtarlarımız ile uyum içerisinde çalıştık, bundan sonra da bu uyumu devam ettirerek beraber çalışmaya devam edeceğiz. Birlik ve beraberlik içerisinde çok daha iyi işler yapacağımıza duyduğum inançla Muhtarlar Günü’nü kutluyorum” dedi.

 

ÖZER KAYALI
KUŞADASI BELEDİYE BAŞKANI
BAŞKANA MESAJ
0552 460 40 40
Whatsapp Destek