EN
T.C. KUŞADASI
BELEDİYESİ
GİT
TR EN
TGF ÜYELERİ KUŞADASI BELEDİYESİ’NİN İFTAR YEMEĞİNDE BULUŞTU

BELEDİYE BAŞKANI ÖMER GÜNEL; “BASIN OLMAZ İSE BİZ SAĞIR VE DİLSİZ KALIRIZ”

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Yönetim Kurulu ve üyeleri Kuşadası Belediyesi’nin düzenlediği iftar yemeğinde bir araya geldi. Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, basının günümüzdeki önemine değinerek, “Basın olmaz ise bizler sağır ve dilsiz kalırız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de söylediği gibi basın milletin müşterek sesidir” dedi.

Yemeğe TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca ve yönetiminde Mersin, Çanakkale, Manisa,  Uşak,  Adana,  Kayseri, Eskişehir, Nevşehir, Tarsus ve Aydın başta olmak üzere Federasyona üye 20 ilden gelen çok sayıda gazeteci katıldı. TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca, basın özgürlüğünün önemine dikkat çekerek bu tür toplantıların kendilerine güç kattığını belirtti.

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel TGF çatısı altında Anadolu basınını ağırlamaktan büyük onur duyduklarını belirterek, “Türkiye’nin dört bir yanından gelen gazeteci dostlarımızı burada ağırlamaktan büyük onur duyuyoruz. Basınsız bir demokrasi eksik bir yapıya sahiptir. Günümüzdeki çalışma şartlarınızın zorluklarının farkındayız. Sizler bizlerin dili ve kulağısınız. Sizler olmaz iseniz biz icraatlarımızı kamuoyuna aktaramayız. Yeni dönemimizde turizm seferberliği ilan ettik. Kuşadası’nı yeniden turizmde amiral gemi olması için var gücümüzle çalışacağız. Kuşadası olarak sizi her zaman yanımızda görmekten ve burada misafir etmekten onur duyarım” şeklinde konuştu. 

Yemeğin sonunda TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca tarafından Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’e plaket verildi.

BASIN OLMAZ İSE BİZ SAĞIR VE DİLSİZ KALIRIZ Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel plaket TGF
ÖMER GÜNEL
KUŞADASI BELEDİYE BAŞKANI
BAŞKANA MESAJ
0552 460 40 40
Whatsapp Destek