EN
KUŞADASI
BELEDİYESİ
GİT
TR EN
TÜRKİYE’NİN İLK MİKRO MİNYATÜR SERGİ ALANI KUŞADASI’NDA

Kuşadası Belediyesi Necati Korkmaz Mikro Minyatür Sergi Alanı ve Sanat Merkezi kapılarını açtı. Dünyanın üç mikro heykeltıraşından birisi olarak kabul edilen Necati Korkmaz’ın sadece mikroskop ve büyüteçler aracılığıyla görülebilen eserlerinin sergilendiği Kuşadası Belediyesi Necati Korkmaz Mikro Minyatür Sergi Alanı ve Sanat Merkezi, Türkiye’nin İlk mikro minyatür sergi alanı olma özelliğini taşıyor.

Kuşadası Kale Kapısı üstünde yer alan Kuşadası Belediyesi Necati Korkmaz Mikro Minyatür Sergi Alanı ve Sanat Merkezi’nin açılışına çok sayıda vatandaşla beraber Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, Belediye Başkan Yardımcıları Ayşe Şerifoğlu, Tufan Asrav, Yusuf Atak ve Belediye Meclis Üyeleri katıldı.

Açılış töreninde konuşan mikro heykeltıraş Necati Kormaz, kendi eserlerinin yer aldığı sergi alanının Kuşadası'nın kültür sanat yaşamına ve turizmine katkı sağlayacağını belirterek Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı’ya kendisine verdiği destekten dolayı teşekkür etti. Kuşadası Belediyesi’nin sanat ve sanatçı dostu olduğunu belirten Korkmaz, tüm Kuşadalıları sergi alanını görmeye davet etti.

Korkmaz’ın ardından konuşan Belediye Başkanı Kayalı ise Necati Kormaz’ın eserlerini büyük bir ustalık ve özveriyle hazırladığını belirterek “Kale Kapısı olarak adlandırdığımız bu alanı Anıtlar Kurulu'ndan tahsis ettiğimizde yapıyı tarihi dokusuna yakışır bir amaçla faaliyete sokmak istemiştik. Necati Korkmaz’ın eserleri bu alana büyük renk kattı. Bu eserler dünyada eşi benzeri nadir bulunan eserler. Herkesin görmesi gerekiyor” dedi.

Kuşadası Kale Kapısı’nın üst katında yer alan sergi alanı ve sanat merkezinde Korkmaz’ın 40 eseri sürekli olarak sergilenecek. Öte yandan Korkmaz, yılın belirli dönemlerinde sergi alanında canlı performans sergileyecek.

mikro minyatür müze Türkiye'de ilk
ÖZER KAYALI
KUŞADASI BELEDİYE BAŞKANI
BAŞKANA MESAJ
0552 460 40 40
Whatsapp Destek