EN
KUŞADASI
BELEDİYESİ
GİT
TR EN
ÜNİVERSİTELER ARASI KROS YARIŞLARI KUŞADASI’NDA YAPILDI

Kuşadası Belediyesi ve Kuşadası Kaymakamlığı’nın katkılarıyla Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen “Üniversiteler Arası Kros Yarışları Türkiye Şampiyonası ” Kuşadası’nda yapıldı.

Kuşadası Adagöl Koşu Parkurunda düzenlenen müsabakaları Kuşadası  Kaymakamı Muammer Aksoy, Kuşadası Belediye Başkan Vekili Zekeriya Tünk, Üniversite Sporları Federasyonu Atletizm Teknik Kurul Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ercan Haslofça, Atletizm Teknik Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Ahmet Pekel, Aydın İl Temsilcisi Fevzi Çavdar ve Kuşadası Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdür Vekili Canan Gürer izledi. Türkiye'nin farklı üniversitelerinden 275 sporcunun katıldığı şampiyonada Erkekler kategorisinde Kütahya Dumlupınar Üniversitesi 39 puan ile birinci, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi 46 puan ile ikinci, Aksaray Üniversitesi 84 puan üçüncü olurken Kadınlar kategorisinde Kayseri Erciyes Üniversitesi 40 puan ile birinci, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi 41 puan ile ikinci, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi ise 55 puan ile üçüncü olmaya hak kazandı.

Parkur alanında düzenlenen ödül töreninde Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından şampiyonaya katkı sağlayan kurum temsilcilerine plaket verilirken dereceye giren sporcular madalya ve kupalarını Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy, Kuşadası Belediye Başkan Vekili Zekeriya Tünk, Üniversite Sporları Federasyonu Atletizm Teknik Kurul Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ercan Haslofça, Atletizm Teknik Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Ahmet Pekel, Aydın İl Temsilcisi Fevzi Çavdar ve Kuşadası Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdür Vekili Canan Gürer'in elinden aldılar.


 

adagöl kros kuşadası üniversite sporları
ÖZER KAYALI
KUŞADASI BELEDİYE BAŞKANI
BAŞKANA MESAJ
0552 460 40 40
Whatsapp Destek