EN
KUŞADASI
BELEDİYESİ
GİT
TR EN
UĞUR MUMCU KUŞADASI'NDA ANILDI

24 Ocak 1993'te evinin önünde uğradığı bombalı saldırı sonucu yaşamını yitiren gazeteci-yazar Uğur Mumcu, ölümünün 25. yılında Kuşadası'nda anıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi Kuşadası Gençlik Kolları tarafından Kuşadası Belediyesi Erkan Yücel Sahnesi’nde düzenlenen anma etkinliğine Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı ile eşi Nil Kayalı, Cumhuriyet Halk Partisi Kuşadası İlçe Başkanı Ahmet Ekmekçi, Kadın Kolları Başkanı Yıldız Köse, Gençlik Kolları Başkanı Savaş Çırban, Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Ayşe Şerifoğlu, Belediye Meclis Üyeleri Zekeriya Tünk, Ferah Sürekçi, Filiz Üyücü ile birlikte çok sayıda vatandaş katıldı.

Anma etkinliğinde konuşan CHP Kuşadası İlçe Başkanı Ekmekçi, Uğur Mumcu’nun Türkiye’de yaşamış en önemli kalemlerden birisi olduğuna dikkat çekerek Mumcu’nun öngörülü bir araştırmacı olduğunu ifade etti.

Ekmekçi’nin ardından konuşan CHP Kuşadası Kadın Kolları Başkanı Köse ise Mumcu’nun iyi bir Atatürkçü olduğunu ve günümüz gençliğinin Mumcu’nun araştırmaları ışığında aydınlanabileceğini belirtti.

CHP Kuşadası Gençlik Kolları Başkanı Çırban, Kuşadası gençliği olarak adım adım Uğur Mumcu’nun yolundan ilerlediklerini ifade ederek onun fikirleri ışığında Cumhuriyeti ilelebet koruyacaklarını söyledi.

Kuşadası Belediye Başkanı Kayalı ise Uğur Mumcu’nun Türkiye’nin en önemli gazeteci-yazarlarından olduğunu belirterek “ Uğur Mumcu Türkiye’de yaşamış en önemli kalemlerden biridir. Mumcu 90’lı yıllarda bu günleri görmüş, bu günleri anlatmış önemli bir düşünür ve araştırmacıdır. Onun araştırmalarından yararlanmayı ve fikirlerini yaşatmalıyız” dedi.

Anma etkinliği konuşmaların ardından Kuşadası Belediye Tiyatrosu oyuncularının katkılarıyla hazırlanan Uğur Mumcu’nun hayatından kesitlerin anlatıldığı tiyatro gösterisi ve Kuşadası Kültür Sanat Derneği sanatçılarının sahne aldığı müzik dinletisiyle devam etti.   

 

 

anma uğur mumcu
ÖZER KAYALI
KUŞADASI BELEDİYE BAŞKANI
BAŞKANA MESAJ
0552 460 40 40
Whatsapp Destek