GENÇ ÖĞRENCİLERİN ENGELLİLERE YÖNELİK PROJESİ KUŞADASI BELEDİYESİ’NDEN TAM NOT ALDI

Kuşadası Özel Bahçeşehir Koleji 10. sınıf öğrencileri 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde Kuşadası Belediyesi’ne çok özel bir proje sundu. Öğrenciler, yaya geçitleri ile kaldırımların özellikle görme ve ortopedik engellilere daha uygun hale gelmesi için hazırladıkları projeyi Belediye Başkan Yardımcısı Oğuzhan Turan ile birlikte Güvercin Masa Başvuru Masası’na teslim etti.  

Kuşadası Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde Özel Bahçeşehir Koleji öğrencileri tarafından kentteki engelli bireylerin yaşam koşullarını iyileştirmek amacıyla hazırlanan bir projeyi kabul etti. 10.sınıf öğrencileri Pelin Turan, Esma Lal Atlı ve Tuğçe Duru, hazırladıkları projeyi sunmak için Belediye Başkan Yardımcısı Oğuzhan Turan’ı ziyaret etti. Projenin hazırlanmasında öğrencilere yardım eden öğretmen Gözde Kanat’ın da yer aldığı ziyarette engellilerin yaşadığı sorunlar ele alındı. Genç öğrencilerin, kentin bazı bölgelerindeki yaya geçitleri ve kaldırımların ortopedik engellilerin kullanımına daha uygun bir hale getirilmesi ve görme engellilerin kullandığı hissedilebilir zeminlerin daha yaygın hale gelmesi için hazırladıkları proje Başkan Yardımcısı Oğuzhan Turan’dan tam not aldı.  

“ÇOK ÖNEMLİ BİR PROJE”

Kuşadası’nda engelleri aşmak için büyük çaba gösterdiklerini belirten Başkan Yardımcısı Oğuzhan Turan, “Hazırladığınız projeyi çok önemsiyoruz. Yaşama geçmesi için elimizden geleni yapacağız. Belediye Başkanımız Sayın Ömer Günel de engellilere yönelik projelerin her zaman destekçisi. Duyarlılığınızdan dolayı sizlere çok teşekkür ederim” dedi.