ÇOCUKLARA YÖNELİK YARATICI DRAMA EĞİTİMİ KALDIĞI YERDEN DEVAM EDİYOR 

Kuşadası Belediyesi tarafından düzenlenen yaratıcı drama eğitimlerinin yeni dönemi başladı. Koronavirüs pandemisi nedeniyle uzun bir süre ara verilen eğitimlerin yeni dönemine 6-9 yaş arası 45 çocuk katılıyor. 

Kuşadası Belediyesi, koronavirüs tedbirleri kapsamında ara verilen kültür, sanat ve eğitim etkinliklerine normalleşme süreci ile birlikte yeniden başladı.  Bu kapsamda kentte sanat faaliyetlerinin önemli adresleri olan Güvercinada ile İbramaki Sanat Galerisi birbirinden renkli organizasyonlara sahne olurken Erkan Yücel Sahnesi de Kuşadalı sanatseverler için yeniden kapılarını açtı. 

EYLÜL AYINA KADAR SÜRECEK

Kuşadası Belediyesi’nin Ana Hizmet Binası’nın alt katındaki Erkan Yücel Sahnesi’nde ilk olarak yaratıcı drama dersleri verilmeye başlandı. Çocukların kişisel gelişimlerine, özgüvenlerine ve yaratıcılıklarına katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen eğitimlerin yeni dönemine 6-9 yaş arası toplam 45 çocuk katılıyor. Kuşadası Belediye Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Turan tarafından verilen eğitimler Eylül ayına kadar devam edecek.

“GELİŞİMLERİNE KATKI SAĞLAMAYI HEDEFLİYORUZ”

Kuşadası Belediye Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Turan, yaratıcı drama eğitimlerinin çocukların öğrenme sürecini eğlenceli hale getirdiğini belirterek “Kuşadası Belediyesi’nde yaklaşık 6 senedir yaratıcı drama eğitimleri veriyorum. Şu ana kadar yaklaşık 800 çocuğa ulaştık. Eğitimlerimize pandemi nedeniyle ara vermek zorunda kaldık. Bugün itibariyle derslerimize yeniden başladık. Çocuklarımızı yaşlarına göre 3 gruba ayırdık. Yaratıcı drama sayesinde çocukların kişisel gelişimlerine katkı sağlamayı hedefliyoruz” dedi.