MUHTARLAR GÜNÜ KUŞADASI’NDA KUTLANDI

19 Ekim Muhtarlar Günü, tüm Türkiyede olduğu gibi Kuşadası’nda da kutlandı. Çelenk koyma töreni ile başlayan kutlama programı İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sona erdi. Kuşadası Belediye Bandosu’nun hazır bulunduğu çelenk törenine Kuşadası Kaymakamı Sadettin Yücel Belediye Başkanı Ömer Günel, belediye meclis üyeleri ve Muhtarlar katıldı. 

Kuşadası’nda düzenlenen Muhtarlar Günü kutlaması Kuşadası’nın en yaşlı muhtar olan Hacıfeyzullah Mahallesi Muhtarı Salih Sargın tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başladı. Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Belediye Başkan Yardımcıları Oğuzhan Turan, Seyfi Seyhan Suvari, Özgür Batçıoğlu, Belediye Meclis Üyeleri Tibet Özer, Murat İnan, birim müdürleri, ilçe protokülü ve siyasi parti ile sivil toplum örgütlerinin temsilcilerinin katıldığı törenin ardından Kuşadası Kaymakamı Sadettin Yücel ve Başkan Ömer Günel muhtarlarla kahvaltıda bir araya geldi. 

BAŞKAN ÖMER GÜNEL GAZİBEĞENDİ’DE MUHTARLAR İLE BİR ARAYA GELDİ

“MUHTARLARIMIZ YEREL DEMOKRASİNİN TEMEL TAŞIDIR”

Gazibeğendide gerçekleşen kahvaltıda konuşan Başkan Ömer Günel, muhtarların demokratik yaşam açısından taşıdığı öneme dikkat çekerek Sizler, hemşehrilerimizle yerel ve merkezi yönetimler arasında köprü kuran, demokrasinin yapı taşlarısınız. Mahallelerde vatandaşlarla birebir iletişimde olan, yerelin sorunlarını en iyi ve yakından bilen kişiler olarak bizlerin en yakın çalışma ve yol arkadaşlarısınız. 2,5 yıldır Kuşadası’ndaki bütün muhtarlarımız ile uyum içerisinde çalışıyor ve sizlere elimizden gelen her türlü desteği sunmaya çalışıyoruz. Sizlerin ve ülkemizdeki bütün muhtarların 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutluyorum. Cumhurbaşkanlığı tasarruf tedbirleri Genelgesi kapsamında muhtarlarımıza verdiğimiz desteği durdurmak zorunda kaldık. Ancak konunun çözümü için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na resmi başvuru yaptık. Muhtarlarımıza imkanlarımız dahilinde destek olmaya devam edeceğiz. Kuşadası’nın geleceğini hep birlikte inşa edeceğiz” dedi.