EN
KUŞADASI
BELEDİYESİ
GİT
TR EN
KUŞADASI BELEDİYE MECLİSİ KASIM AYI TOPLANTISI YAPILDI

Kuşadası Belediye Meclisi Kasım Ayı Olağan Toplantısı, Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı başkanlığında Erkan Yücel Sahnesi’nde yapıldı.

Kuşadası Belediye Meclis toplantısında, 2017 Belediye bütçesinden müdürlükler arası 3 milyon 200 bin TL hesap aktarımı yapılması oy birliği ile kabul edilirken Davutlar Mahallesi’nde bulunan ve yeniden yapılmak üzere yıkılacak olan Aile Sağlığı Merkezi’ne, Kuşadası Belediyesi Davutlar Hizmet Binası’nda 31 Mayıs 2018 tarihine kadar yer tahsisi yapılmasına da karar verildi. Toplantıda karara bağlanan bir diğer konu ise Kirazlı Mahallesi’nde yer alan, Kuşadası Belediyesi’nin mülkiyetinde bulunan ve Kirazlı Sulama Kooperatifi’ne kiraya verilmiş olan düğün salonunun yıkılarak yerine sosyal, kültürel ve sanatsal amaçlı kullanılabilecek bir mekân yapılması oldu.

Kuşadası Belediye Meclisi Kasım Ayı gündeminde yer alan engelli, gazi ve şehit ailelerine katı atık ücretlerinde indirim yapılması konusu Tarife Komisyonu’na sevk edilirken Zabıta Müdürlüğü’nün 6360 Sayılı Büyükşehir Yasası ile köyden mahalleye dönüşen bölgelerde yapılan besicilik faaliyetleri ile ilgili olarak düzenleme yapılması talebi ise Hukuk Komisyonu’na sevk edildi.

BAŞKAN KAYALI’DAN TEŞEKKÜR

Toplantının sonunda konuşan Başkan Kayalı, Cumhuriyet’in kuruluşunun 94’üncü yıldönümü kutlamalarına Kuşadası halkının çok büyük bir katılım gösterdiğini belirterek “Kuşadalılar Cumhuriyet’e aşık olduklarını 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında bir kez daha gösterdi. Tüm Kuşadası halkına teşekkür etmek istiyorum. Sağ olsunlar, var olsunlar” dedi. 

kasım ayı meclis toplantısı meclis
ÖZER KAYALI
KUŞADASI BELEDİYE BAŞKANI
BAŞKANA MESAJ
0552 460 40 40
Whatsapp Destek