KUŞADASI’NDA CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARINA YOĞUN İLGİ

KUŞADASI’NDA CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARINA YOĞUN İLGİ

Kuşadası’nda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri büyük bir coşku ile kutlanıyor. Bir gün öncesinde başlayan kutlama etkinlikleri, bugün sabah ilçe kaymakamlık binasında gerçekleştirilen tebrik töreniyle devam etti. Kuşadası Kaymakamı Sadettin Yücel ve Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, kaymakamlık makamında resmi kurum ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin kutlamalarını kabul etti.

Kaymakamlık makamındaki kabulden sonra kutlama programı kapsamında Özer Türk Stadı’nda çeşitli etkinlikler ve resmi geçit töreni yapıldı. HES kodları sorgulanarak stada alınan vatandaşlar törene büyük ilgi gösterdi. Etkinlikleri stadın kapalı tribününde oturan yaklaşık 3 bin 500 kişi izledi. Kuşadalılar, Tarihi Kuşadası Belediye Bandosu’nun çaldığı marşlar eşliğinde ellerindeki Türk bayraklarını sallayarak Cumhuriyet Bayramı coşkusuna ortak oldu. Kuşadası Kaymakamı Sadettin Yücel ve Belediye Başkanı Ömer Günel ise kent genelindeki okullardan gelerek törene katılan öğrencilerin bayramını kutladı. Ardından öğrenciler ile özel halk oyunları ekipleri çeşitli gösteriler sundu. Cumhuriyet Bayramı Kutlama etkinleri çerçevesinde yapılan şiir ve spor yarışmalarında dereceye giren öğrencilere madalyaları Kuşadası Kaymakamı Sadettin Yücel, Belediye Başkanı Ömer Günel ve protokol üyeleri tarafından verildi.

“CUMHURİYET BİR FAZİLET REJİMİDİR”

Kuşadası Kaymakamı Sadettin Yücel törende yaptığı konuşmada Cumhuriyetin 98 yıl önce büyük bir özveri ve zor şartlar altında kurulduğunu belirterek, “Cumhuriyetimizi temel ilkelerini korumak ve devam ettirmek en önemli görevimizdir. Bir fazilet rejimi olan Cumhuriyet, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından benimsenerek sonsuza dek yaşayacak ve yaşatılacaktır. Yarınlarımızın teminatı olan değerli gençlerimize atasından aldığı bayrağı çağdaş medeniyetler seviyesinde daha yükseklere taşımak için büyük görevler düşüyor. Gençlerimizin bayrağı sonraki nesillere en mükemmel şekilde teslim edeceklerinden kuşkumuz yok. Tüm ülkemizin ve Kuşadası’nın Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum” diye konuştu.